TR | EN | ES | AR | FA

21 Nisan Cumartesi günü Beşiktaş - Kabataş -… >>>

1 Kasım itibariyle Bodrum Kos seferlerimizde kış tarifesine… >>>

Bodrum - Kos seferlerimiz başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için… >>>

Boğaz’ın bir diğer adı; Bosporos yani Buzağı Geçidi....… >>>

İstanbul Boğazı buz ile kaplanırsa…      … >>>

Altın Boynuz’un sırrı Boğaziçi’nde saklı.      … >>>

Boğaz’ın emektarı 314 yıllık Amcazede Hüseyin Paşa Yalısı.… >>>


Uzun Boğaz Turu

 

Pereme ile boğaz turu yapmadıysanız, İstanbul geziniz eksik kalmış demektir…

 

Sizleri bir baştan bir başa, Boğaz’ın eşsiz saraylarını, hisarlarını, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri’ni ve daha birçok tarihi eseri görmeye, Marmara'nın Karadeniz'e kavuştuğu noktada bulunan Boğaziçi'nin en güzel balıkçı köyü Anadolu Kavağında harika bir molaya davet ediyoruz. Anadolu kavağında vereceğimiz mola sırasında Yoros Kalesini gezebilir, Karadeniz’in temiz havasında kısa doğa yürüyüşleri yapabilir veya meşhur balık restoranlarında deniz mahsüllerinin tadına bakabilirsiniz.

Uzun Boğaz Gezimizde İstanbul Boğazını, Kabataş'tan başlayarak Karadeniz'e kadar görme şansı bulacaksınız. Kabataş'tan denize açıldıktan sonra, şehrin 5 sarayını  ( Topkapı, Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan, Beylerbeyi Sarayları ) aynı noktadan panoramik olarak görebileceğiz. Gezimiz Karadeniz'e doğru devam ederken her iki boğaz köprüsünün de altından geçecek, kendinizi boğazın sarayları, kasırları, yalıları ve korularıyla birlikte görsel bir şölenin ortasında bulacaksınız. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir seyirden sonra balık restoranlarıyla meşhur Anadolu Kavağı'na ulaşacağız. Köy içerisinden kısa bir doğa yürüşüyle, Yoros Kalesine çıkabilir ve tepedeki kafelerde manzaranın keyfini çıkarıp fotoğraf çekebilirsiniz. 3 saatlik molamız sonrasında, gemilerimiz ile bu sefer boğazın Anadolu kıyısından yol alıp, manzaranın keyfini çıkararak başlangıç noktamıza varacak ve turumuzu sonlandıracağız.

Gezi esnasında görülebilecek önemli yerler; Bezm-i Alem valide Sultan Camii, Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii), Esma Sultan Yalısı, Boğaziçi Köprüsü, Su ada (GS Adası), Rumeli Hisarı, FSM Köprüsü, Rumelihisarı Yalısı, Ferik Ahmet Afif Paşa Yalısı, Sait Halim Paşa Yalısı, Rumeli Kavağı, Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi, Hidiv Kasrı, Bahai Yalısı, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, Anadolu Hisarı, Abud Efendi Yalısı, Kuleli Askeri Lisesi, Beylerbeyi Sarayı.

Kişi Başı Tur Fiyatı : 20 TL

GİDİŞ : Kabataş Kalkış 11:15 ve Beşiktaş 11:30

DÖNÜŞ : Anadolu Kavağı 15:30 


DETAYLI BİLGİ İÇİN;

Merkez Ofis Tel : 444 6 336
Merkez Ofis Tel : 0216 325 36 00

Hareket İskeleleri: Kabataş & Beşiktaş

Kabataş İskelesi Tel : 0212 244 01 81
Beşiktaş İskelesi Tel : 0212 258 93 14

Boğaz turları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz ; info@pereme.com.tr

  PEREME E-BÜLTEN
Yeniliklerden haberdar olabilmek için
E-bülten grubumuza üye olun.