TR | EN | ES | AR | FA

21 Nisan Cumartesi günü Beşiktaş - Kabataş -… >>>

1 Kasım itibariyle Bodrum Kos seferlerimizde kış tarifesine… >>>

Bodrum - Kos seferlerimiz başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için… >>>

Boğaz’ın bir diğer adı; Bosporos yani Buzağı Geçidi....… >>>

İstanbul Boğazı buz ile kaplanırsa…      … >>>

Altın Boynuz’un sırrı Boğaziçi’nde saklı.      … >>>

Boğaz’ın emektarı 314 yıllık Amcazede Hüseyin Paşa Yalısı.… >>>


MİDİLLİ (Petra)

Volkanik olayların şekillendirdiği Lesvos gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.  Molivos, Petra, Eressos, Kalloni, Sigri, Plomari gidilmesi gerek yerlerin başında gelmektedir.
Midilli Taşlaşmış Ormanı Doğal Tarih Müzesi, Midilli Arkeoloji Müzesi, Zeytinyağı müzesi, uzo müzesi, Georgios Iakovidis Dijital Müzesi  ziyaret edilmesi gereken müzelerdendir.
Panagia Glykofilousa Kilisesi, Moria Roma Sarnıcı, Taksiarhis Mikail Kutsal Manastırı, Limonas Manastırı, Pitari Manastırı, Agios Therapontas Kilisesi adanın tarihi dini yapılarıdır.  
Midilli adasında denize girmek için birbirinden güzel bir çok plaj bulunmaktadır, Mavi Bayrak ödüllü Molivos Plajı, Aghios Isidoros plajı , Eressos Plajı, Vatera Plajı, Tavari Plajı bunların  bazılarıdır.
Kalamar dolması, karides saganaki, kabak çiçeği dolması, özellikle mevsiminde sardalya balığı adanın asla kaçırmamanız gereken lezzetleridir.
 
Midilli, Çanakkale’nin en güzel beldelerinden biri olan Küçükkuyu’dan denizyoluyla sadece 1 Saat 45 dakika uzaklıkta…. Dentru Avrasya’nın modern ve konforlu gemileri ile eğlenceli bir yolcuğa ne dersiniz...

Online Bilet için tıklayınız.

  PEREME E-BÜLTEN
Yeniliklerden haberdar olabilmek için
E-bülten grubumuza üye olun.